Szűcs János, egy nagy budapesti üzletközpont igazgatótanácsának elnöke. Harmincöt éves, gazdag, sikeres és még nőtlen. Évek óta először hosszabb szabadságra készül. Ennek örömére gyönyörű autót vásárol autókereskedő nagybátyjától, Péterfitől. Szűcsnek a mesés autóval már az első napon sikerül fellöknie egy görkorcsolyával száguldozó fiatal lányt, Kovács Verát. Szerencsére nagyobb baj nem történik, hacsak azt nem számítjuk, hogy az elnök beleszeret a lányba.
Vera az üzletközpontban dolgozik, de erről persze Szűcsnek nincs tudomása. Így azt sem tudja, hogy Halmos úr, a titkársági mindenes, aki a küldöncök vezetője, az ő javaslatára éppen aznap rúgta ki az ismeretlen kedvest. Péterfi úr segítségével Vera apja egy ál-rádióvetélkedőn megnyeri a meseautót egy hónapra, sofőrrel együtt. Vera ugyan gyanakszik, hogy éppen az őt elgázoló sofőrt nyerték meg, de nem sokáig. Egy-két nap alatt ugyanis beleszeret sofőrébe, és mint köztudott: a szerelem vak. Szűcs boldog, hogy egyszerű sofőrként szerették meg és nem a hatalom, a pénz, a csillogás kedvéért. Úgy érzi, megtalálta az igazit. Péterfi szerint azonban téved az unokaöccse. Ez a lány is csak olyan, mint a többi: ha találkozna az igazi Szűccsel, dobná a sofőrt.
A két férfi fogadást köt. Egy Visegrádon töltött hétvégén Péterfi Szűcsként, Szűcs egyszerű sofőrként viselkedik. Péterfi nyomul – apartman, virág, vacsora -, de Vera a “sofőr” mellett döntene, ha az időközben szintén Visegrádra delegált Halmos el nem árulná neki, hogy a sofőr valójában a “mi Szűcsünk, az a Szűcs meg nem Szűcs”. Vera bosszút esküszik, eljátssza, hogy az ál-Szűcsöt választotta, bármennyire szenved. Persze minden jó, ha jó a vége.